Blog Post
Hoiiii
Ik heb de basisgame gedownload op mijn studielaptop en nu doet hij het! 🙌
Dus ik denk dat deze het ook zal doen op mijn andere laptop. Zodra ik deze weer bij me heb ga ik het meteen proberen.
Echt super bedankt voor jullie hulp!
- 4 years ago
Hoii,
De launcher werkt nog steeds niet op mijn game laptop ☹️ Super balen, want op mijn studielaptop deed hij het wel. Origin is bijgewerkt en ik heb de sims na de eerste keer gerepareerd. Werkte niet. Vervolgens verwijderd en opnieuw gedownload. Werkt nog steeds niet.
Ik ga proberen nu alleen de basisgame te downloaden, en eens kijken of die nu wel doet, net zoals op mijn studielaptop.
Groetjesss
- EA_Leeuw4 years ago
Community Manager
Hey @xmaikex,
Dan lijkt het er inderdaad op dat het ligt aan de laptop zelf en niet aan het spel/Origin zelf, helaas. Het zou eventueel kunnen zijn dat je zou kunnen proberen om Origin helemaal te verwijderen/opnieuw te installeren samen met het spel, om zo te zien of dat het spel wel werkt.
Origin verwijderen op de moeilijkere manier: https://help.ea.com/nl/help/origin/origin/manually-uninstalling-origin/
Hopelijk werkt het snel weer! - 4 years ago
Ik heb Origin op de moeilijke manier verwijderd, samen met de EA app. Maar helaas.
Ik denk dat het inderdaad aan de laptop ligt, dus ik laat de laptop checken door iemand anders die er hopelijk verstand van heeft.
Nogmaals super bedankt voor de hulp!🙂
- 4 years ago
Heb de sims 3 opnieuw gedownload en hij doet het! heel erg bedankt voor je hulp
groetjes
- 4 years ago
Als je in je DxDiag log "System.DllNotFoundException" terugvind is er waarschijnlijk een probleem met de DirectX installatie.
Om dit op te lossen ga je naar https://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=8109 en klik op download. Voer het bestand uit dat je net hebt gedownload (directx_Jun2010_redist.exe). Wanneer gevraagd wordt om een locatie te kiezen om bestanden uit te pakken, kies de map ...\The Sims 3\__Installer\directx\redist. Ik denk dat het niet echt uitmaakt welke map je selecteert zolang je deze later nog kan terugvinden. Kies Yes to All als gevraagd wordt om bestanden te overschrijven. Als het uitpakken klaar is open de map die je eerder gekozen hebt en voer DXSETUP.exe uit. Als de installatie voltooid is zal de Sims3 hopelijk starten of een andere fout in je DxDiag log laten verschijnen (:
- 4 years ago
Hoiii
Ik weet dat dit topic een tijdje geleden was en er een oplossing voor is maar die werkt niet voor mij helaas ( dit is mijn allereerste bericht) , ik heb vandaag de sims 3 gekocht samen met studentenleven en ik krijg het niet open. Als ik op spelen druk krijg ik de origin app weer en gebeurt er niks. Ik ben niet zo handig met computers dus kan zijn dat ik iets mis (van de uitleg die hier staat) maar volgensmij is mijn laptop hier wel capabel voor ook omdat ik al meerdere keren sims 4 heb gespeeld hierop.
Hoe los ik dit op?
groeten
- 4 years agoHallo @Waterijsthee,
Systeemeisen voor De Sims 3 zullen verschillend zijn.
Nagaan dat jouw computer wen voldoet aan de gevraagde systeemeisen voor De Sims 3 (alleen basisspel): https://www.origin.com/nld/nl-nl/store/the-sims/the-sims-3#store-page-section-requirements
Nagaan dat jouw computer wen voldoet aan de gevraagde systeemeisen voor "De Sims 3 - Studententijd" (aanvullende inhoud): https://www.origin.com/nld/nl-nl/store/the-sims/the-sims-3/expansion/the-sims-3-university-life#store-page-section-requirements
Doe dit voor dat je software gaat kopen.
Vermijd dus de installatieschijven, download en installeer alles van De Sims 3 via de Origin cliënt, dit is makkelijkst en kan kan diverse problemen voorkomen.
De cache van de Origin cliënt eens leegmaken, zie daarvoor dit helpartikel: https://help.ea.com/nl-nl/help/faq/clear-cache-to-fix-problems-with-your-games
Map van De Sims 3, die in je "Documenten\Electronic Arts\" staat hernoemen.
Vervolgens De Sims 3 via de Origin cliënt gaan repareren en bijwerken.
Je zal De Sims 3, net als elk ander spel van Origin, alleen nog maar via de Origin cliënt gaan starten en niet meer via hun eigen snelkoppeling.
Overige en onnodige openstaande software helemaal afsluiten, want deze kunnen de goede werking van beiden blokkeren / hinderen.
Gebruik een bekabelde internetverbinding.
De "Gebruikersaccountbeheer" en beveiligingssoftware (tijdelijk) uitschakelen.
Start de Origin cliënt als een Administrator.
Mogelijk zal je de stuurprogramma's van je computer eerst nog moeten bijwerken. Begin bij die van je videokaart. Nadat een installatie klaar is, de computer opnieuw laten starten.
De stuurprogramma's kan je vinden op de websites van hun fabrikanten, bij de Windows Update of op de website van de computerfabrikant, in een beperktere vorm.
Zijn alle nog beschikbare updates voor Windows gedownload en geïnstalleerd? Denk ook aan de optionele updates. Vervolgens de de computer opnieuw laten starten. Herhaal deze stappen.
https://support.microsoft.com/nl-nl/windows/windows-bijwerken-3c5ae7fc-9fb6-9af1-1984-b5e0412c556a
Gebruik voor het draaien van de zwaardere software altijd de betere videokaart, meestal door NVidia geleverd, want een basis of ingebouwde "videokaart" zullen niet geschikt zijn hiervoor.
De beeldschermresolutie naar 1024×768 verlagen.
Lukt het om De Sims 3 te starten in de venstermodus?
De "Origin in-game" uitschakelen.
Windows schoon laten starten: https://support.microsoft.com/nl-nl/kb/929135
Alle overige en onnodige apparaten uitschakelen en losmaken.
Heb je soms de hardware van je computer (laten) overklokken, dan dien je weer de standaardwaarden van hun fabrikanten terugzetten.
Schone installatie doen van je videokaart stuurprogramma's.
Een nieuwe lokale Windows 10 gebruikersaccount met Administrator-rechten aanmaken. Je daarop aanmelden en zo nogmaals dan proberen.
https://support.microsoft.com/nl-nl/windows/een-lokaal-gebruikers-of-administrator-account-maken-in-...
Download en installeer de laatste versie van de Origin cliënt, nadat je alle huidige versie hebt verwijderd: http://www.dm.origin.com/download
Plaats je DxDiag informatie opgeslagen in een tekstbestand bij je reactie: https://help.ea.com/nl/help/pc/how-to-gather-dxdiag-information/
Groetjes. - 4 years ago
@RealSimmor0 Heyy, bedankt voor je hulp, dit heeft alleen niet gewerkt ☹️ Ik heb er wel nog paar vragen bij, werkt sims 3 bij een hoger besturingssysteem dan windows 7? Het cache wissen van origin heeft niet gewerkt, alleen wat ik wel heb opgemerkt is dat ik geen EA document heb. In de bijlagen vind je mijn informatie.
- 4 years agoDe Sims 3 is al een ouder spel en het is mogelijk dat De Sims 3 nog op Windows 10 draait, @Waterijsthee.
Windows 11 wordt niet ondersteund.
Je zal de stuurprogramma's van deze laptop eerst eens moeten gaan bijwerken.
Mocht de map nog niet bestaan, dan wordt deze automatisch aangemaakt tijdens het gebruik van het spel.
Groetjes. - EA_Leeuw4 years ago
Community Manager
Hey @Waterijsthee,
Oh jee, vervelend inderdaad dat jij ook dit probleem hebt.
Ik vermoed inderdaad dat Windows 11 in dit geval de boosdoener is. Het is soms al erg lastig om het spel (vanwegen de leeftijd) te laten werken op Windows 10, laat staan Windows 11. ☹️ - 4 years ago
@Waterijsthee Volgens het DxDiag log zijn ontbrekende DLL-bestanded de oorzaak van het probleem. Dit komt waarschijnlijk omdat de juiste versie van directX niet (goed) is geïnstalleerd.
Ga naar https://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=8109 en klik op download.
Voer het bestand uit dat je net hebt gedownload (directx_Jun2010_redist.exe).
Wanneer gevraagd wordt om een locatie te kiezen om bestanden uit te pakken, kies de map ...\The Sims 3\__Installer\directx\redist.
Kies Yes to All als gevraagd wordt om bestanden te overschrijven.
Als het uitpakken voltooid is open de map ...\The Sims 3\__Installer\directx\redist en voer DXSETUP.exe uit.
- EA_Leeuw4 years ago
Community Manager
@daphyd0, blij om te lezen dat je misschien een workaround voor de speler hebt gevonden. Maar let wel op; De Sims 3 draaide in veel gevallen al amper op Windows 10, dus verwacht niet dat het gemakkelijk gaat op Windows 11. Misschien is dit nu het geval, maar dat hoeft niet te betekenen dat het lang blijft werken. 😅 - 3 years ago
@daphyd0 Heyy!
Ben er wat laat mee, ik heb dit net uitgeprobeerd en wat een wonder het werkt gewoon na maanden proberen!
Bedankt!!!
- 3 years ago@EA_Leeuw Ah joh , zolang ik er maar ff van kan genieten is het ook goed. Heb het anders voor helemaal niks gekocht, bedankt voor je hulp!
- EA_Leeuw3 years ago
Community Manager
@Waterijsthee, blij om te horen dat het toch plots weer werkt! 🙂 - Trismagistos3 years agoHero
Hey @EA_Leeuw,
Omdat je me in het ander topic hebt getagd en ik al een hele tijd geen De Sims 3 meer had gespeeld, moest ik toch voor dat andere topic wat uitproberen. Dat heb ik dus gedaan met Windows 11.
Ik heb gelukkig geen problemen ervaren op Windows 11.
Ik raad iedereen wel aan om De Sims 3 niet in een volledige scherm modus te spelen. Dus zodra je de launcher kunt openen zorg er dan voor dat je de schermmodus aanpast naar "in venster'' en mijn advies is ook om de schermgrootte aan te passen.
Hopelijk dat spelers daarmee wel weer De Sims 3 kunnen spelen op een Windows 11 systeem.