NFS 2015 - Problem z "aktywacją gry"
Mam grę kupioną na Steamie, na innym systemie grałem i mam 55 godzin, ale ta obecnym zainstalowałem ją na świeżo. Nie mam Origina, mam EA App. Przy próbie uruchomienia (zarówno normalnie, jak i jako administrator) pojawia się okno Origina, które prosi o podanie danych logowania w celu aktywacji gry. Problem w tym, że po podaniu danych logowania okno gaśnie i po chwili otwiera się od nowa to samo. I tak w kółko.
Próba uruchomienia gry z poziomu aplikacji EA App daje ten sam efekt. ChatGPT podpowiadał usunąć folder "__Installer" w plikach gry na steamie i dorzucić tu EADesktop64.dll. Folder usunąłem, ale pliku dll nie ma w plikach aplikacji EA. Mimo usuniętego folderu __Installer, dalej dzieje się to samo. Nie mogę znaleźć sposobu, by tego obejść.
Ok, udało mi się to ogarnąć po wczorajszej próbie. Znalazłem tu na forum podobny problem:
https://forums.ea.com/discussions/need-for-speed-franchise-discussion-pl/brak-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-uruchomienia-nfs-most-wanted-2005/13038630
Postanowiłem spróbować tego co tam polecili. Wyciąłem z zawartość folderu C:\ProgramData\Electronic Arts\EA Services\License i po ponownej reinstalacji gry ze Steama uruchomiłem grę pozostawiając wspomiany folder pusty. No i gra się na szczęście uruchomiła normalnie. Mam nadzieję, że więcej nie trafię na takie dziwne problemy.