Blog Post
EA_Kuba
Community Manager
1 month agoWYKAZ ZMIAN
GRACZ:
- Naprawiono błąd związany z przenikaniem podczas ciągnięcia żołnierza po pochyłej nawierzchni w trakcie leżenia.
- Naprawiono błąd związany z przenikaniem ramion postaci podczas skakania.
- Naprawiono rzadki błąd, w wyniku którego obrażenia od upadku nie były naliczane od razu po byciu reanimowanym.
- Naprawiono przyciąganie i agresywne ruchy kamery podczas wykonywania eliminacji z niektórych stron na leżących wrogach.
- Naprawiono błąd, w wyniku którego gracze mogli wykorzystać przeskakiwanie, by uniknąć śmierci w wyniku rozjechania przez pojazd wroga jadący z dużą prędkością.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że efekty haptyczne kontrolera nie ustawały, gdy przeładowanie broni zostało przerwane poprzez przełączenie się na inną broń lub gadżet.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że rejestracja trafień nie działała prawidłowo przy strzelaniu podczas wykonywania szybkich poprawek celowania. W dalszym ciągu badamy dodatkowe przypadki, a także przeglądamy zgłoszenia graczy dotyczące rejestracji trafień.
- Naprawiono błąd, który powodował, że nogi żołnierza obracały się niezgodnie z ciałem przy spadaniu podczas leżenia.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że ruchy żołnierza wydawały się powolne podczas chodzenia po nierównym terenie.
- Naprawiono błąd, przez który ręce postaci wyglądały na niewłaściwie dopasowane podczas przeskakiwania przez okna.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że ręce żołnierza znikały po przeskoczeniu podczas ładowania defibrylatora.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że jeśli gracz został reanimowany po powaleniu w trakcie spadania, otrzymywał obrażenia od upadku przy następnym skoku.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że gracz mógł dalej kontrolować żołnierza po śmierci w wodzie.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że gracz mógł utknąć, gdy próbował wejść do wody, kucając.
- Naprawiono błąd, który uniemożliwiał zadawanie obrażeń w walce wręcz żołnierzom znajdującym się w wodzie.
- Naprawiono błąd, który uniemożliwiał zadawanie obrażeń w walce wręcz żołnierzom siedzącym na odsłoniętych miejscach w pojeździe.
- Naprawiono błąd, który utrudniał poruszanie się po niektórych schodach, szczególnie przy niższej prędkości poruszania.
- Naprawiono błąd podczas schodzenia po drabinach z granatem w ręku, który sprawiał, że animacje były niedopasowane.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że animacje granatów z perspektywy pierwszej osoby wyświetlały się nieprawidłowo podczas obserwowania innego gracza.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że trafienie atakiem wręcz uniemożliwiało ofierze wykonywanie ataków wręcz.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że ręce przenikały przez drabiny w widoku z perspektywy pierwszej osoby.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że przerwanie przeciągania i reanimacji nie przerywało postępu reanimacji.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że wskakiwanie i wyskakiwanie z pojazdów mogło doprowadzić do opóźnienia rejestracji trafień żołnierza poruszającego się na piechotę.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że wylądowanie na pojeździe sprawiało, że gracz nie otrzymywał obrażeń od upadku.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że animacje ataków wręcz nie odtwarzały się prawidłowo przy atakowaniu podczas przeskakiwania przez średniej wysokości przeszkody.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że wykonanie ataku wręcz i wybranie drabiny szturmowej sprawiało, że gracz zdawał się atakować przy użyciu drabiny.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że przybliżenie podczas celowania, gdy gracz jest przy ścianie podczas biegu sprintem, powodowało przesunięcie celowania.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że modele żołnierzy świeciły nieprawidłowo na tle efektu termobarycznego, gdy były oświetlone latarką.
- Naprawiono błąd, w wyniku którego kamera śmierci zdawała się znajdować pod mapą w momencie śmierci w pojeździe.
- Naprawiono błąd, w wyniku którego broń do walki wręcz na krótko wyświetlała się w nieprawidłowej pozycji podczas trzymania strzelby M87A1.
- Naprawiono animacje z perspektywy pierwszej osoby, które zaczynały się z opóźnieniem podczas poruszania się po schodach.
- Naprawiono błędy z przenikaniem w perspektywie trzeciej osoby przy opieraniu broni HK433 wyposażonej w niektóre dodatki dolnej szyny.
- Poprawiono animacje z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby przy przeskakiwaniu przez obiekty średniej wysokości, by poprawić ich płynność.
- Poprawiono niezawodność rejestracji trafień, gdy kilku graczy znajduje się blisko siebie.
- Poprawiono sposób interakcji odrzutu i celowania, co zapewniło bardziej niezawodną celność podczas kompensacji odrzutu.
- Poprawiono animację walki wręcz podczas leżenia.
- Poprawiono responsywność ruchu na początku i końcu interakcji przeciągania i reanimacji.
- Poprawiono animację żołnierza podczas przechodzenia do pozycji leżącej i opuszczania jej.
- Poprawiono widoczność żołnierzy na bliskim dystansie, nakładając poprawki jasności przy odległości 0 metrów ze zwiększoną minimalną intensywnością.
- Rozwiązano problem z animacją związany z nakładaniem pancerza tuż po użyciu ataku wręcz, co mogło spowodować wyświetlenie niezamierzonej animacji.
- Zaktualizowano animacje leżenia w widoku z perspektywy trzeciej osoby, by poprawić przejrzystość, zmniejszyć statyczne pozy i poprawić widoczność żołnierzy.
POJAZDY:
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że ostrzał z niektórych pojazdów przy użyciu ciężkiego karabinu maszynowego nie rejestrował zadawania obrażeń żołnierzom.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że siedzenia niektórych pojazdów były nieprawidłowo sklasyfikowane, przez co wyświetlał się nieprawidłowy celownik pasażera podczas obserwowania innego gracza.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że kompas żołnierza wyświetlał się jednocześnie z kompasem pojazdu podczas zajmowania niektórych pozycji strzelca.
- Naprawiono błędy z niektórymi strefami uszkodzeń pojazdów opancerzonych, które powodowały, że w pewnych sytuacjach pojazdy odnosiły uszkodzenia większe niż zamierzone.
- Naprawiono zachowanie interfejsu dla kamery przy odradzaniu się na quadzie, by zagwarantować, że będzie ona działać prawidłowo po odrodzeniu.
- Częściowo naprawiono błąd, który sprawiał, że dźwięki pojazdów mogły przestać działać podczas rozgrywki z powodu potencjalnych problemów z pamięcią.
BROŃ:
- Naprawiono błąd, przez który gracz mógł utknąć w animacji sprawdzania broni przy wsiadaniu do pojazdu.
- Naprawiono rzadki błąd wizualny, przez który lunety wyświetlały się nieprawidłowo.
- Naprawiono błąd wizualny, który powodował, że regulowany chwyt pochylony był umieszczony na broni trochę wyżej niż zamierzono.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że pierwszy pocisk wystrzelony podczas wczesnego etapu zmiany powiększenia dla niektórych broni i lunet był bardziej niecelny niż zamierzono.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że po szybkich atakach wręcz gracz nie dobywał wcześniej używanej broni.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że niektóre lunety otrzymywały efekt rozmycia z termowizji lub głębi ostrości.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że cele treningowe na strzelnicy pozostawały powalone po strzale.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że efekt amunicji pełnopłaszczowej był nieprawidłowo używany w przypadku innej amunicji.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że dodatki podwieszane pod lufą nie zawsze były prawidłowo przywracane po podniesieniu uzbrojenia innego żołnierza.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że latarka przy broni była nieprawidłowo spasowana podczas sprintu przy wysokim ustawieniu pola widzenia.
- Naprawiono błąd związany z „nieśmiałością” celów na strzelnicy.
- Wydłużono minimalny odstęp między strzałami broni Mini Scout o 100 ms, by poprawić tempo oddawania strzałów i zredukować niekonsekwencję szybkiego strzelania.
- Zmniejszono skalę odrzutu, ale zwiększono jego zróżnicowanie dla broni M250, NVO-228E, RPKM, SG 553R i SOR-300SC. Bronie te będą teraz mniej skuteczne na dalekim dystansie. Zmiana ta najbardziej dotknie SG 553R.
- Zmniejszono koszt 200-nabojowych magazynków dla L110 i M123K z 55 do 50, a także usunięto karę do rozrzutu podczas celowania w ruchu.
- Zmodyfikowano efekty haptyczne przy przeładowaniu broni dla kontrolerów PS5.
- Zaktualizowano zachowanie ataków wręcz, by pozwolić graczom wyposażonym w broń do walki wręcz na wybór między eliminacją (F/RS) a uderzeniem (Mysz 1/RT).
GADŻETY:
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że drabiny szturmowe nie pozwalały na płynne przemieszczanie się, poprzez zwiększenie maksymalnego kąta rampy z 45° do 52°. Gracze mogą teraz wbiegać po drabinach bez przechodzenia w postawę do wspinania się.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że gadżety, które powinny być ukryte przez okluzję, potrafiły być widoczne przez geometrię mapy.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że znaczniki namierzenia potrafiły wyświetlać się dla inżynierów, którzy używali wyrzutni bez możliwości namierzania celów.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że skrzynie z zaopatrzeniem rozstawione przez wrogich graczy były widoczne na minimapie.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że animacje noża do rzucania były dłuższe niż zakładano.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że drony zwiadowcze XFGM-6D były zwrócone w inną stronę niż żołnierz używający ich.
- Zmniejszono rozrzut noża do rzucania, aby trafienia w głowę były możliwe z odległości do 15 metrów.
Przenośny moździerz LWCMS
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że podczas animacji strzału i przeładowania był używany nieprawidłowy rodzaj pocisku.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że wystrzelenie pocisku dymnego nie powodowało wstrząsu kamery lub lufy moździerza.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że chmury dymu wywołane przez pociski dymne były mniejsze niż zakładano.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że szybkostrzelność była mniejsza niż zakładano.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że pociski dymne zawsze były odzyskiwane ze skrzyń z zaopatrzeniem.
- Ekspert ds. logistyki w drzewku wsparcia ogniowego ma teraz nieznaczny wpływ na efekt zwiększenia szybkostrzelności przenośnego moździerza, wywołany przez skrzynię z zaopatrzeniem.
- Liczba pocisków dymnych na początku wynosi 0 i regenerują się one co 45 sekund.
Torba z zaopatrzeniem
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że torba z zaopatrzeniem natychmiast regenerowała zdrowie po rozstawieniu.
- Naprawiono błąd związany z nieprawidłowym ustawieniem amunicji, który powodował niekonsekwentne zachowanie uzupełniania zapasów.
- Usunięto początkowe leczenie po rozstawieniu gadżetu. Torba z zaopatrzeniem leczy teraz wraz z upływem czasu.
- Rzucane torby z zaopatrzeniem traktują teraz priorytetowo graczy z niskim poziomem zdrowia lub tych, którzy prosili o zdrowie lub amunicję.
MAPY I TRYBY:
- Dostosowano obszary przejęcia w trybach Podbój i Eskalacja na mapie Most manhattański, aby cele nie były możliwe do przejęcia z dachów.
- Powiększono obszary poza granicami mapy na dachach na mapach Empire State, Most manhattański i Dzielnica Świętych.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że śmierci nie były prawidłowo naliczane w trybie Punkt uderzenia.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że zabójstwa w wyniku zniszczenia dźwigu na mapie Dolina Mirak nie były prawidłowo przypisywane graczom.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że wybór pojazdów w Eskalacji był tymczasowo niedostępny, jeśli gracz był na ekranie odrodzenia, gdy terytorium przeszło pod kontrolę drugiego zespołu.
- Wprowadzono poprawki mające na celu ograniczenie przypadków, kiedy gracze trafiali do gier, w których runda była bliska zakończenia.
- Licznik czasu przebywania poza granicami mapy na Moście manhattańskim wynosi teraz 10 sekund, co jest prawidłową wartością.
- Zaktualizowano rozmieszczenie M-COM-ów na mapach Szczyt Wyzwolenia i Most manhattański na podstawie opinii graczy, by poprawić tempo ataków.
- Zaktualizowano pojawianie się wyposażenia specjalnego:
- W Przełamaniu wyposażenie specjalne będzie się teraz pojawiało, gdy powiązane z nim sektory staną się aktywne.
- W Podboju i Eskalacji wyposażenie specjalne będzie się teraz pojawiało, gdy powiązane z nim punkty są w posiadaniu zespołu.
Na podstawie waszych opinii od momentu premiery zaktualizowaliśmy kilka układów Przełamania, by poprawić balans zwycięstw/przegranych dla atakujących i obrońców, a także poprawić ogólne tempo rozgrywki, balans pojazdów i przejrzystość stref do przejęcia na kilku mapach.
Most manhattański
- Usunięto pojazdy obrońców z 2. i 3. sektora.
- Dodano dodatkowy BWP dla atakujących w 3. sektorze.
- Zaktualizowano przejmowanie obszarów w 1., 2. i 3. sektorze, by wspierać bardziej konsekwentne starania atakujących.
Dolina Mirak
- Usunięto pojazdy obrońców we wszystkich sektorach.
- Dostosowano liczbę pojazdów atakujących
-
- sektor: zmniejszono liczbę dostępnych BWP atakujących z 2 do 1, zwiększono liczbę czołgów atakujących z 1 do 2.
-
- sektor: dodano 1 BWP atakujących.
-
- sektor: dodano 1 BWP atakujących.
-
- Zaktualizowano przejmowanie obszarów we wszystkich sektorach, by ułatwić atak.
New Sobek City
- 2. sektor: dodano 1 czołg obrońców i jeden BWP obrońców.
-
- sektor: dodano 1 BWP atakujących, usunięto czołg i lekki pojazd transportowy obrońców.
- Zaktualizowano przejmowanie obszarów w obu sektorach, by poprawić tempo ataku.
Operacja Ognista Burza
- 2. sektor: dostosowano pojazdy pancerne obrońców (dodano i usunięto czołgi).
-
- sektor: dodano 2 czołgi atakujących i 1 BWP atakujących, usunięto czołg obrońców.
- Zaktualizowano strefy przejęcia w tych sektorach, by poprawić tempo ataku.
Szczyt Wyzwolenia
- 3. sektor: usunięto czołg obrońców.
-
- sektor: dodano 2 BWP atakujących, usunięto pojazd transportowy obrońców.
- Zaktualizowano przejmowanie obszarów, by poprawić tempo ataku.
Oblężenie Kairu
- Dodano dodatkowy czołg atakujący w 1. i 3. sektorze.
- Zaktualizowano obszar przejmowania flagi B, by poprawić potencjał nacierania w tym sektorze.
Empire State
-
- sektor: zaktualizowano przejmowanie flagi B.
-
- sektor: zaktualizowano przejmowanie flag A i B.
POSTĘPY:
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że wróg dostrzeżony przez przenośny znacznik laserowy LTLM II nie liczył się do cotygodniowego wyzwania „Dostrzeż wrogów za pomocą gadżetów zwiadowcy”.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że wyrzutnia zapalająca Airburst nie liczyła się do postępów wyzwania „Wsparcie – specjalista 2”, gdy zadawała obrażenia za pomocą utrzymującej się chmury ognia.
INTERFEJS I HUD:
- Dodano komunikat przy wczytywaniu podczas podawania kodu turniejowego, by dostarczać lepszych informacji na temat tego, co się dzieje.
- Dodano wskazówkę o „Kamerze swobodnej” w śmigłowcach do wskazówek dla pilotów.
- Wrogów nie można już dostrzegać z widoku dużej mapy.
- Zagwarantowano, że gracze, którzy spowodują zniszczenie dźwigu, zostaną prawidłowo przydzieleni do zabójstwa w rejestrze punktacji tablicy wyników.
- Zagwarantowano, że opcja „Odetnij spadochron” będzie się wyświetlać prawidłowo w trybach wieloosobowych innych niż REDSEC.
- Naprawiono błąd z minimapą, który sprawiał, że ikony pustych pojazdów nie zmieniały się prawidłowo w ikony sojuszniczych pojazdów, gdy ktoś do nich wsiadł.
- Naprawiono rzadki błąd, który sprawiał, że ikony celów mogły zniknąć podczas odradzania.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że pancerz sojusznika na krótko wyświetlał się w nieprawidłowym kolorze, gdy został zniszczony, co wywoływało zamieszanie.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że w sekcji wyzwań nie wyświetlały się nazwy i kategoria kamuflaży.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że funkcje „Wejdź ponownie” i „Odrodzenie” wyświetlały się w złej kolejności podczas używania kontrolera w przypadku robota saperskiego.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że karta zabójstw nie zawsze się wyświetlała, gdy gracze zostali zabici w pojazdach.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że opisy stref walk na ekranie wczytywania nie aktualizowały się prawidłowo w zależności od aktywnego trybu gry.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że opisy stref walk na ekranie wczytywania były nieprawidłowe dla trybu Sabotaż na mapie Eastwood.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że tekst dotyczący stref walk na ekranie wczytywania wyświetlał się nieprawidłowo dla trybu Sabotaż na wszystkich mapach.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że oferty w sklepie nie przewijały się prawidłowo przy szybkim przewijaniu w tym samym rzędzie.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że kamera odrodzenia mogła być obrócona nieprawidłowo podczas obserwowania żołnierza lub pojazdu.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że różne stany oznaczenia za pomocą przenośnego znacznika laserowego LTLM II były nieprawidłowo sygnalizowane przez ostrzeżenie HUD-u gadżetów.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że HUD śmigłowca znikał, jeśli w ustawieniach zmieniono kolor na czarny.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że listy dodatków dla LMR27 i ES 5.7 nie były prawidłowo posortowane.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że ikona przenośnego moździerza LWCMS miała graficzne różnice między dużą mapą i minimapą.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że Traverser Mark 2 wyświetlał zduplikowany tekst LKM na drugim siedzeniu, mimo że pojazd jest wyposażony tylko w jedną zamontowaną broń.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że podgląd 3D pojazdu nie aktualizował się przy zmianach predefiniowanego wyposażenia.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że przybliżanie widoku na ekranie dużej mapy czasami mogło spowodować wyświetlenie się czarnego ekranu.
- Naprawiono błąd, który uniemożliwiał wyświetlanie ikon stacji zaopatrzenia na dużej mapie.
- Poprawiono zachowanie menu łączności, poprawiając odległość próśb „Potrzebne naprawy” i „Potrzebna podwózka”.
- Poprawiono przycinanie się grafik, by dopasować je lepiej na ekranach kupna przepustki bojowej.
- Poprawiono zachowanie oznaczania na sojuszniczych żołnierzach, prośbach o reanimację i broni stacjonarnej.
- Poprawiono tekst używany do opisania warunków odblokowania dodatkowej misji w celu poprawy przejrzystości.
- Zmniejszono liczbę ikon powalenia, by pokazywały tylko dwóch najbliższych powalonych sojuszników.
- Usunięto możliwość przełączania się między klasami za pomocą klawiszy Q i E na ekranie odrodzenia, by zapobiec niezamierzonym zmianom klasy przed odrodzeniem.
- Opcja przeskoku przy zbliżeniu (asysta celowania) została wyjaśniona w menu: jest ona dostępna tylko w trybach dla jednego gracza i Portali, a nie w trybie wieloosobowym.
- Imiona członków drużyny i sojuszników błyskają teraz, gdy dany gracz odzyska zdrowie lub otrzyma amunicję.
- Broń stacjonarna nie wyświetla już ikon podnoszenia, gdy gracz prosi o podniesienie.
- Odblokowane przedmioty kosmetyczne pojawiają się teraz nad zablokowanymi na liście wyboru.
- Zaktualizowano logikę nawigacji, by gracze na konsolach nie mogli wycofać się tak bardzo, że niezamierzenie wywoływali opcję opuszczenia gry.
- Zaktualizowano podpowiedź dotyczącą systemów obronnych, by wyświetlała się tylko wtedy, gdy status namierzenia broni sprawi, że powiadomienie powinno być istotne.
- Zaktualizowano zachowanie ostrzeżenia przed namierzeniem, gdy ostrzeżenia te miały priorytet nad ostrzeżeniami przed oznaczeniem, gdy jest to odpowiednie, dzięki czemu zagrożenia będą łatwiejsze do dostrzeżenia.
- Zaktualizowano ekran wczytywania mapy Dzielnica Świętych, by wyświetlał prawidłowy tekst dotyczący strefy walk.
- Zaktualizowano wyrzutnie podwieszane pod lufą, by na HUD-zie wyświetlała się odpowiednia ikona.
USTAWIENIA:
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że zmiana opcji „Konsola poleceń” nie miała żadnego efektu do czasu ponownego uruchomienia gry.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że cofnięcie się z menu opcji mogło zachować się nieprawidłowo, jeśli uzyskano do niego dostęp z poziomu menu pauzy.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że nazwa menu „Edytuj schematy kontrolera” mogła zniknąć z menu opcji.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że czułość celowania dla pojazdów wyświetlała nieprawidłową wartość w menu ustawień sterowania pojazdów.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że suwaki w menu opcji zachowywały się nieprawidłowo i nie pozwalały graczom na zmienianie wartości dziesiętnych.
- Usprawniono „Dynamiczną” krzywą reakcji dla celowania za pomocą drążka kontrolera, by lepiej dopasować ją do oczekiwań i reakcji graczy.
- Wartość ustawień czułości myszy dla piechoty i pojazdów została zwiększona dwukrotnie i może teraz zostać podwojona.
TRYB DLA JEDNEGO GRACZA:
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że licznik czasu przebywania poza granicami mapy nie uwzględniał prawidłowo śmierci gracza lub stanu powalenia w trybie dla jednego gracza.
DŹWIĘK:
- Dodano nowe identyfikatory do wrogich pojazdów, aby poprawić precyzję komunikatów.
- Dodano zabezpieczenia, które sprawiają, że środowiskowe dźwięki żołnierza w tle nie są odtwarzane podczas sytuacji poza walką.
- Dostosowano balans muzyki i efektów dźwiękowych w sekwencji uruchamiania.
- Naprawiono błąd związany z dźwiękiem, który występował przy celowaniu przez przyrządy podczas czołgania.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że dźwięk odnawiania zdrowia odtwarzał się kilka razy.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że suwak głośności dialogów nie wpływał na środowiskowe dźwięki żołnierza w tle.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że muzyka na zakończenie rundy czasami się nie odtwarzała albo był odtwarzany nieprawidłowy utwór.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że gracze mogli słyszeć zapętlone powiadomienie o niskim poziomie zdrowia, jeśli mieli niski poziom zdrowia przez 30 sekund w trybach bez regeneracji zdrowia.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że muzyka na początku rundy odtwarzała się przed właściwym jej rozpoczęciem.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że efekty dźwiękowe skrzynki z zaopatrzeniem mogły się odtwarzać wielokrotnie w przypadku powalonych żołnierzy.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że zamiast dźwięku „Przejdź do następnego sektora” odtwarzał się dźwięk przebywania poza granicami mapy.
- Naprawiono błąd, który powodował odtwarzanie nieprawidłowych sojuszniczych dialogów, gdy pocisk moździerzowy wylądował blisko gracza.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że podczas wykonywania skoku bojowego odtwarzał się nieprawidłowy dźwięk.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że dźwięk ładowania karabinu kinetycznego Rorsch Mk-2 SMRW nie odtwarzał się prawidłowo.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że efektom ognia płonących pojazdów brakowało dźwięków.
- Naprawiono brakujące dźwięki podczas sprawdzania broni.
- Zoptymalizowano wykorzystanie pamięci i poprawiono priorytety większości dźwięków w grze, ograniczając ilość sytuacji, w których ważne dźwięki, takie jak pojazdy czy odgłosy kroków, czasami nie były odtwarzane.
- Częściowo naprawiono błąd, który sprawiał, że dźwięki pojazdów mogły przestać działać podczas rozgrywki z powodu potencjalnych problemów z pamięcią.
Odgłosy kroków
- Zbalansowano warstwy dźwięku ubrań i sprzętu wrogów, żeby były lepiej słyszalne.
- Jeszcze bardziej zredukowano lub usunięto chwilowe przygłuszenie dźwięków ruchów wrogów, spowodowane przez odnoszenie obrażeń, niski poziom zdrowia, powiadomienia gry lub efekty okluzji.
- Poprawiono akustykę powiązaną z dystansem, by lepiej rozróżniać dźwięki z małej, średniej i dużej odległości.
- Poprawiono odbicia dźwięku w świecie, by lepiej oddawać pozycję w przestrzeni.
- Poprawiono dźwięki poruszania się wrogów na dalszym dystansie, aby poprawić czytelność.
- Zwiększono ogólną głośność ruchu wroga, wzmacniając ją jeszcze bardziej, gdy wróg znajduje się za graczem.
- Zmniejszono stopień, w jakim postawy do skradania się (chodzenie podczas kucania, czołganie) redukują odgłosy poruszania się wrogów.
- Zmniejszono stopień, w jakim specjalizacja „Siły specjalne” redukuje odgłos kroków podczas skradania.
- Zmniejszono głośność dźwięków rysowania i zgrzytania spowodowanych przez ściany i ziemię.
- Zmniejszono głośność własnych i sojuszniczych kroków w trybach Taśmy, Taśmy VAL i REDSEC.
- Zmodyfikowano aktywatory odgłosów kroków, by były bardziej niezawodne przy różnych prędkościach ruchu i w różnych postawach.
- Usunięto ograniczenie maksymalnej liczby wrogich źródeł dźwięku na bliskim dystansie.
- Nieznacznie zmieniliśmy odgłosy kroków na różnych powierzchniach w kilku sytuacjach, takich jak powolny ruch po żwirze czy ruch w różnych kierunkach (góra, dół, na boki) na drewnianych schodach.
PORTAL:
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że członkowie drużyny sterowani przez SI w Portalu nie wyświetlali identyfikatorów klas na ekranie rozpoczęcia.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że funkcje mod.PlaySound() i mod.PlayVO() przyjmowały dowolny rodzaj obiektu jako sygnał. Teraz te funkcje wymagają odpowiednich efektów dźwiękowych i dialogów. Mimo że istniejąca składnia pozostaje bez zmian, wszelkie kody TypeScript, które jednoznacznie odnoszą się do zwyczajnych typów obiektów, będą wymagały wyraźnego sprecyzowania funkcji mod.SFX lub mod.VO.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że funkcja mod.PlayVO() zawsze odtwarzała dialog dla flagi Alfa, niezależnie od tego, jaka flaga była oznaczona w skrypcie.
- Materiały SDK dla GłównejUlicy, Klubu i Przystani zostały poprawione, by zawierały tylko odpowiednie elementy.
SI:
- Boty sterowane przez SI będą teraz reagować na prośby o amunicję, leczenie czy podnoszenie.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że żołnierze SI naprawiający sojusznicze pojazdy reagowali wolniej, niż było to zamierzone.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że żołnierze SI próbujący się ukryć zatrzymywali się w miejscu lub nie reagowali na nic. Boty będą teraz prawidłowo kierować się do zablokowanych celów w trybie Król wzgórza.
- Naprawiono błąd, który sprawiał, że żołnierze SI zbyt długo nie mogli znaleźć odpowiedniej drogi do celu, przez co zatrzymywali się w miejscu.
- Poprawiono responsywność żołnierzy SI podczas wykonywania reanimacji.
- Poprawiono logikę reanimacji i ruchy żołnierzy SI, by ich działania były bardziej spójne i niezawodne.