Forum Discussion

EA_Pulsar's avatar
EA_Pulsar
Icon for Community Manager rankCommunity Manager
2 years ago

EA SPORTS FC™ 25 - Szczegółowe omówienie Rush

EA SPORTS FC™ 25 | Szczegółowe omówienie Rush

Cześć wszystkim! Jestem Danillo Abreu, projektant gry i funkcji rozgrywki Rush. Rush to nasza wersja społecznościowej piłki nożnej 5 na 5 wykorzystująca to samo sterowanie i mechaniki piłkarskie co mecze 11 na 11. Drużyny składające się z 5 zawodników i zawodniczek rywalizują na znacznie mniejszym boisku. Akcja wciąż jest ekscytująca dzięki aktualizacjom formatów i zasad. 

 

Dołącza do mnie mój kolega i współprojektant, Breno Leão. Z chęcią zaprezentujemy wam Rush, nowy sposób gry w naszą serię. Pokażemy płynne ustawianie się, funkcje gry społecznościowej i integrację z Football Ultimate Team™, Klubami, karierą i szybkim meczem. Rush ma na nowo zdefiniować zasady gry w EA SPORTS FC. 

 


 

20 Replies

  • EA_Pulsar's avatar
    EA_Pulsar
    Icon for Community Manager rankCommunity Manager
    2 years ago

    Pośrednie rzuty wolne

    Rzuty wolne w Rush zawsze są pośrednie, co oznacza że bezpośrednie uderzenia na bramkę są niedozwolone. Trzeba podać do kolegi z drużyny. Rzuty te są oddawane ze standardowego widoku rozgrywki, aby akcja była szybka i płynna.

     

  • EA_Pulsar's avatar
    EA_Pulsar
    Icon for Community Manager rankCommunity Manager
    2 years ago

    Rzuty rożne

    Wykonujący rzut rożny może zdecydować, gdzie chce posłać piłkę, używając celownika na ziemi. Silniejsze uderzenia przekładają się na niższe i szybsze trajektorie, a słabsze kopnięcia są wyższe i wolniejsze. Oczywiście dostępna jest też opcja podania po ziemi. Podobnie jak rzuty wolne pośrednie, rzuty rożne również oddawane są ze standardowego widoku rozgrywki.

     

  • EA_Pulsar's avatar
    EA_Pulsar
    Icon for Community Manager rankCommunity Manager
    2 years ago

    Rzuty karne 1 na 1

    Rzuty karne w Rush mają na celu być równie emocjonujące i intensywne co w starciach 11 na 11. W regulaminowym czasie gry rzut karny jest przyznawany zawodnikowi sfaulowanemu w polu karnym. Ma on wtedy szansę pokonać bramkarza jeden na jeden. Jeśli po bezbramkowej dogrywce mecz przejdzie do konkursu rzutów karnych, piłkarze po obu stronach strzelają karne 1 na 1 na przemian. Każdy piłkarz ma 10 sekund na oddanie strzału. Podczas konkursów rzutów karnych, tylko wykonawca i bramkarz są zaangażowani w grę. Pozostali piłkarze oglądają.

     

  • EA_Pulsar's avatar
    EA_Pulsar
    Icon for Community Manager rankCommunity Manager
    2 years ago

    Funkcje społecznościowe

    Cieszynki dwuosobowe

    Nowe cieszynki dwuosobowe pozwalają graczom wykonywać cieszynki z kolegami z drużyny natychmiast po zdobyciu bramki. Wystarczy podbiec do innego zawodnika. Interakcje te zwykle są krótkie – chcieliśmy dodać ciekawy element do zdobywania bramek bez zakłócania dynamicznej natury Rush. Gracze wolący wykonywać cieszynki solo wciąż mogą to zrobić, unikając towarzyszy i naciskając komendę ulubionej cieszynki. Mamy nadzieję, że te cieszynki dodadzą jeszcze więcej ekscytacji do zdobywania bramek.

     

  • EA_Pulsar's avatar
    EA_Pulsar
    Icon for Community Manager rankCommunity Manager
    2 years ago

    Szybki czat i prośby taktyczne

    W ramach wrażeń Rush, do wszystkich trybów online, w których jeden gracz kontroluje tylko jednego zawodnika, wprowadzamy nową funkcję szybkiego czatu. Ta funkcja społecznościowa ma za zadanie promować komunikację i koleżeństwo w ramach drużyny poprzez proste, szybkie komunikaty. Korzystając z przycisków kierunku gracze mogą wysyłać do towarzyszy takie komunikaty jak „Ładnie”, „Dzięki”, „Przepraszam” i „Pech”. Mamy nadzieję, że szybki czat pozwoli graczom szybko wyrażać reakcje i emocje po kluczowych momentach w meczu. Będziecie mogli pogratulować dobrej asysty albo żałować przegapionej szansy. Gracze na ławce też mogą wysyłać szybkie wiadomości i reakcje.

     

    Gracze mogą też prosić o odpowiednie zagrania kolegów z drużyny, kiedy nie posiadają piłki. Mogą wysłać takie komendy jak „Podaj”, „Dośrodkuj”, „Podanie prostopadłe” albo „Strzelaj” korzystając z przycisków odpowiadających tym akcjom gdy gracz posiada piłkę. Komunikaty takie jak „Biegnij”, „Wyjdź do podania” albo „Naciskaj na zawodnika z piłką” również można wysyłać korzystając z odpowiednich przycisków. Towarzysze SI też będą próbowali odpowiednio odpowiadać na takie prośby. Naszym ogólnym celem jeśli chodzi o szybki czat i prośby taktyczne jest danie graczom większej liczby opcji społecznościowych i więcej kontroli nad towarzyszami SI. 

     

    null

  • EA_Pulsar's avatar
    EA_Pulsar
    Icon for Community Manager rankCommunity Manager
    2 years ago

    System pingów

    W odpowiedzi na wczesne opinie z naszych wewnętrznych testów, wprowadziliśmy system pingów, który ma poprawić komunikację taktyczną w Rush. Specjalnie zaprojektowany do trybów, w których jeden gracz kontroluje jednego zawodnika, system pingów pozwala graczom bez piłki szybko poruszyć prawym drążkiem, aby zasygnalizować swoje intencje kolegom. Dla zachowania spójności, sygnały te zainspirowane są grafikami kierunkowych biegów i oznaczane są strzałkami wystrzeliwującymi z zawodnika i zanikającymi w kierunku zamierzonej akcji. 

     

    Dla przejrzystości, strzałki te pojawiają się w kolorach odpowiadających wskaźnikowi każdego gracza (np. czerwone, niebieskie itd.). Gracze mogą użyć tego systemu, aby wskazać, gdzie zamierzają pobiec albo gdzie chcieliby, aby zagrana została piłka. Co więcej, opcja Ustawienia gry > Grafika pozwala graczom włączyć i wyłączyć grafiki systemu pingów. System pingów ma na celu poprawienie strategii i współpracy drużyn w grze poprzez zaoferowanie bezpośredniej metody komunikacji decyzji taktycznych w czasie rzeczywistym.

  • EA_Pulsar's avatar
    EA_Pulsar
    Icon for Community Manager rankCommunity Manager
    2 years ago

    Dodatkowe informacje

    Centrum treningowe Rush

    Dodajemy rozdział Rush do menu centrum treningowego, w którym możecie zanurzyć się w rozgrywce Rush i nauczyć się strategii oraz mechanik we własnym tempie. Mamy nadzieję, że centrum treningowe korzystnie wpłynie na to, jak rozpoczniecie swoją wyprawę w Rush, czy dopiero zaczynacie przygodę czy jesteście weteranami EA SPORTS FC chcącymi dowiedzieć się więcej o tych wrażeniach.

     

    null

     

    Oto, czego możecie się spodziewać:

     

    • Mecz treningowy Rush: Bierzecie udział w pełnym meczu Rush kontrolując tylko jednego zawodnika i korzystając z zasad Rush. Będziecie kontrolować losowo wybranego zawodnika z pola z ulubionej drużyny Zmierzycie się z najbardziej zaciekłym rywalem waszej ulubionej drużyny. W meczu włączeni będą domyślnie następujący trenerzy: wskaźnik ruchu, wskazówki dotyczące sterowania, wskaźnik spalonego oraz trener AR. Możecie popisać się postępami zaliczając zadania w meczach treningowych. Mają one rzucić wam wyzwanie i rozwinąć umiejętności.
    • Konkretne lekcje dla Rush: Zanurzcie się w czterech nowych lekcjach opisujących najbardziej wyjątkowe cechy i zasady meczów Rush, w tym niebieskie kartki, zasady ofsajdu w Rush, rzuty karne 1 na 1 i rzuty rożne.
  • EA_Pulsar's avatar
    EA_Pulsar
    Icon for Community Manager rankCommunity Manager
    2 years ago

    Kamery Rush

    Wprowadzamy cztery nowe ujęcia kamery, zaprojektowane specjalnie z myślą o Rush. Mają one zlikwidować wyjątkowe problemy związane z mniejszym boiskiem. Gracze, którzy preferują bliższy, bardziej osobisty widok akcji, mogą skorzystać z domyślnej kamery „Rush” – transmisja, która oferuje poziomą perspektywę zbliżającą was do murawy. Alternatywna kamera „Rush” – taktyczna zapewnia szerszy kąt poziomy, przeznaczony dla bardziej taktycznie nastawionych graczy. Dodaliśmy też dwie kamery w stylu pionowego widoku z góry: „Rush” – gwiazda z trzecioosobowymi immersyjnymi wrażeniami idealnymi dla dynamicznej rozgrywki oraz „Rush” – z linii końcowej”, zaprojektowaną dla osób, które doceniają przegląd boiska i koncentrują się na bramce przeciwnika. W trakcie rozgrywki możecie nacisnąć („Podgląd” na Xbox || „panel dotykowy” na PlayStation || „Minus” na Nintendo), aby zmienić fokus z piłki na zawodnika, aby nigdy nie stracić z oczu akcji ani piłkarza.

     

    null

  • EA_Pulsar's avatar
    EA_Pulsar
    Icon for Community Manager rankCommunity Manager
    2 years ago

    Trener AR

    Trener rzeczywistości rozszerzonej (AR) zapewnia wskazówki graficzne w czasie rzeczywistym, dzięki którym gracze mogą lepiej podejmować decyzje i ustawiać się podczas meczów Rush. Funkcja ta, zaprojektowana głównie z myślą o nowych graczach, wyświetla wskazówki graficzne widoczne tylko dla danego gracza, a nie dla jego przeciwników czy kolegów z drużyny. Domyślnie trener AR jest włączony dla graczy na poziomie początkującym i amatora. Osoby grające na poziomie nowicjusza i wyższych mają wyłączonego trenera AR, ale mogą z łatwością go włączyć lub wyłączyć w zakładce ustawień grafiki. Wskazówki pojawiają się w czterech głównych formach: Wsparcie ataku pokazane jest niebieskim kółkiem, wsparcie obrony – pomarańczowym kwadratem, zagrożenie kontratakiem – pomarańczowymi strzałkami, a alert o dziurze w obronie – pomarańczowym prostokątem. Każda pomoc ma umożliwić lepsze zrozumienie rozgrywki i pozwolić bardziej strategicznie przeprowadzać akcje na murawie.

     

     

  • EA_Pulsar's avatar
    EA_Pulsar
    Icon for Community Manager rankCommunity Manager
    2 years ago

    Ocena meczowa

    Nasz system oceny meczowej stworzony specjalnie z myślą o Rush podkreśla wagę współpracy w ramach drużyny i gry strategicznej. Gracze zauważą, że na ich oceny ma znaczący wpływ ich wkład w działania całej drużyny, na przykład zabójcze asysty prowadzące do bramki i kluczowe odbiory. Nie chodzi tylko o osiągnięcia indywidualne. System oceny meczowej został zaprojektowany tak, aby zachęcać do współpracy i bardziej taktycznego podejścia do każdego meczu. Nagradzani są ci gracze, którzy angażują się w akcje przynoszące korzyść całemu zespołowi.

    Dziękujemy za sprawdzenie szczegółowego omówienia EA SPORTS FC 25 „Na wirtualnym boisku”! Nie możemy się już doczekać, kiedy zagracie w Rush. Do zobaczenia w grze. 

     

    Wraz z Breno chcemy też bardzo podziękować niezwykle utalentowanym członkom zespołu rozgrywki EA SPORTS FC, w tym całemu zespołowi weryfikacji jakości, inżynierom oprogramowania, animatorom i dyrekcji rozwoju. Wasza ciężka praca i wiedza pomogły nam stworzyć Rush! 

     

    • Zespół EA SPORTS FC™

    Gra EA SPORTS FC™ 25 jest już dostępna w przedsprzedaży na platformach PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch.

    Bądźcie na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi EA SPORTS FC™, obserwując nas na Twitterze, Instagramie i YouTube, a także śledząc twitterowe konto twórców gry @EASFCDirect, odwiedzając stronę EA Sports FC Tracker i biorąc udział w dyskusjach na oficjalnym forum EA SPORTS FC.

About FC 25 Dyskusja ogólna

Dyskutuj o najnowszych wiadomościach i informacjach o grze EA SPORTS FC™ 25 na forach społeczności.961 PostsLatest Activity: 22 hours ago