Forum Discussion

SelerekPL's avatar
5 years ago

Znikające parcele w dzielnicach i resetowanie się wyglądu mapy miasta

Witam. Ostatnio po aktualizacji grudniowej mam problem z parcelami w miastach. Na początku wyglądało mi to na błąd polegający na tym, że moje parcele, której ja edytowałem pozamieniały się na podglądzie miasta na te zrobione przez EA. Później stwierdziłem, że to nie na tym polega błąd, gdyż podróżując Simami do różnych parcel one kompletnie znikały. Nie tylko te stworzone przeze mnie ale te oryginalne od EA także. Ostatnio też zauważyłem będąc w Brindelton Bay, że oprócz znikania i zamieniania parcel z moich na EA, zniknęła także cała woda z przystani :O Odpaliłem grę bez modów, woda w morzu wróciła, ale parcele nadal były puste (a zapisywałem grę po tym jak je ponownie zabudowałem budynkami z galerii). Więc teraz nie mam pojęcia czy to wina modów czy znowu aktualizacja popsuła grę. Ma ktoś też taki problem z grą lub wie gdzie leży przyczyna takich błędów i może wie jak je naprawić?

2 Replies

  • kreatora's avatar
    kreatora
    Hero (Retired)
    5 years ago
    @SelerekPL

    Moze buc wina modow a moze byc wina niekompletnej instaacji plików podczas aktualizacji, ktore zablokowal nagle uaktywniony twoj program antywirusowy - ostatnio nagminny przypadek
    Jesli masz program antywirusowy z netu Avast, AVG, Sophos czy nawet Kasperski odinstaluj go i napraw grę na Origin aby uzupelnic poblokowane pliki.
    Jesli to nie pomoze
    1. Przenieś / wysuń myszką caly folder gry TS4 z Dokumenty /folder Electronics Arts na pulpit komputera.
    2. Nastepnie napraw gre na Origin
    Origin/Moja biblioteka gier -prawym myszy na okladke TS4 - opcja Napraw
    3.Wlacz teraz gre aby utworzył sie nowy folder The Sims 4 w Dokumentach.
    Zacznij nowa gre byle jakim simem i sprawdz czy bład znikl
    4.. Jesli to bedzie działac wyjdź z gry i usuń z nowo powstałego folderu TS4 w Dokumentach nastepujące foldery: Saves i Tray.
    5. . Następnie skopiuj swój stary folder Saves z pulpitu i wklej go do tego nowego folderu gry.
    Zrób to sam z folderem Tray - to twoja biblioteka - oraz jesli masz w starym folderze na pulpicie taki plik TrayDeleteItems to przeklej go tez do nowego folderu gry.
    6.. Jesli mialaś jakies mody nie dodawaj ich na razie do nowego folderu gry. Bedziesz prawdopodobnie potrzebowala ich nowych wersji już dostosowanych to ostatnich aktualizacji. .
    7 Włącz grę i sprawdź czy bład zniknął .w starym sejfie. Jednak jesli mialas jakies obiekty CC w domach ( meble itp. ) to stary sejf mogl sie zbugować.

    Jesli chcesz uzywac modów przeczytaj ten poradnik aby moc wyszukiwać i usuwać mody ktre przestaly byc kompatybilne z gra po aktualizacji i moga gre poważnie zepsuć.
    https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-modami/td-p/7197126/jump-to/first-unread-message

    Nie jestem pracownikiem EA





  • Dzięki za podpowiedzi. Będę próbował naprawiać wg. Twoich wskazówek.

About The Sims 4 Problemy techniczne i błędy

Uzyskaj pomoc w problemach technicznych, przesyłaniu i pobieraniu dla EA App, Steam, Epic, PC, Mac, Origin, Playstation i Xbox.7,327 PostsLatest Activity: 16 minutes ago