Forum Discussion
Babykittyjade
5 years agoSeasoned Ace
"SimmerGeorge;c-17821708" wrote:"Kerrigan;c-17821173" wrote:
Considering the $23 lunch I had today, I think this is fine.
@Kerrigan Was the lunch you ate cooked once and then copied an endless amount of times for millions of customers without extra expenses like this kit was? No, it was cooked especially for you and can't be copied or served to someone else, hence the price difference and the difference in market value.
Sorry you can't compare apples with pears. If the kits are worth it to you then that's fine but comparing actual food to virtual dust is not a very valid arguement imo.
I'm confused. The last pizza I got for 25 looked exactly like every other cheese pizza they served to hundreds of other customers? And the same as I got before. Exact same taste and everything. As if it were nothing more than a copy??? I think you need a better argument on this one ?
About The Sims 4 General Discussion
Join lively discussions, share tips, and exchange experiences on Sims 4 Expansion Packs, Game Packs, Stuff Packs & Kits.33,821 PostsLatest Activity: 14 minutes ago
Community Highlights
Recent Discussions
- 2 hours ago
- 3 hours ago
- 4 hours ago